Chirurgia

Usuwanie zatrzymanych 8-ek, ekstrakcje zębów

Telefon:

+48 607 309 511

Lokalizacja

Tęczowa 85/1 Wrocław

Usuwanie zatrzymanych 8-ek

Zęby zatrzymane, szczególnie 8ki, czyli tzw. zęby mądrości są szczególnie niebezpieczne, jeśli pozostają w jamie ustnej.

Mogą zniszczyć korzenie 7ki, lub kość szczęki, czy żuchwy, a nawet w skrajnych przypadkach ulec zezłośliwieniu i stać się zmianą nowotworową. Najlepiej jest pozbyć się zęba zatrzymanego z jamy ustnej. Decyzję taką podejmuje chirurg po wnikliwej analizie zdjęcia panoramicznego, a czasami kieruje pacjenta na dodatkowe zdjęcie 3D.

Plastyka zatoki szczękowej

Zatrzymana 8ka górna czasami położona jest w zatoce szczękowej. Zabieg ekstrakcji takiego zęba wymaga dodatkowego postępowania, czyli odpowiedniego zaopatrzenia zatoki szczękowej.

Zabieg implantacji górnych zębów przedtrzonowych i trzonowych też często wymaga plastyki zatoki szczękowej – należy podnieść dno zatoki, żeby móc wszczepić implant zęba.

 

 

 

Ekstrakcje zębów

Jeśli ząb „źle rokuje”, czyli niemożliwe jest jego odtworzenie w żaden sposób, w tym także protetyczny i do tego jest źródłem zakażenia dla organizmu i próchnicy dla innych zębów, to należy go usunąć. Jest to podejście ostateczne i wiąże się z potrzebą uzupełnienia braku albo protetycznie, albo implantologicznie.

Dla zdrowego funkcjonowania uzębienia powinno być w jamie ustnej 28 zębów – 14 w górnej i 14 w dolnej szczęce.

Jak pracujemy ?

 

Praca w naszym gabinecie odbywa się „na 4 ręce”. Asystentka czynnie uczestniczy w zabiegach stomatologicznych przy fotelu pacjenta.

Plan leczenia sporządzamy na podstawie zdjęcia panoramicznego, które wykonujemy w gabinecie.

 

Umów wizytę: