Usługi

Stomatologia zachowawcza, ortodoncja, chirurgia, implantologia

Stomatologia zachowawcza

Jest to dziedzina stomatologii zajmująca się zachowawczymi metodami leczenia ubytków zębów pochodzenia próchnicowego bądź niepróchnicowego.
W gabinecie szczególną wagę przykładamy do kontroli jamy ustnej pacjentów w każdym wieku i leczenia już istniejących ubytków.
Stosowane w gabinecie metody znieczuleń pozwalają na bezbolesne leczenie, a światłoutwardzalne, wysokiej jakości materiały do wypełnień cechują się długą trwałością i dają duże możliwości dostosowania do koloru i kształtu tkanek i powierzchni zębów.

Protetyka 

To dziedzina stomatologii zajmująca się odtwarzaniem braków uzębienia i przywracaniem prawidłowej funkcji narządu żucia oraz estetyki uzębienia. Braki te mogą prowadzić do szybszego ścierania się pozostałych, obecnych w jamie ustnej zębów, zaburzeń w stawach skroniowo-żuchwowych, mniejszej wydolności narządu żucia a także złego samopoczucia pacjenta. Dzięki wykonywanym przez nas uzupełnieniom protetycznym przywracamy naszym pacjentom prawidłową funkcję narządu żucia i ładny uśmiech.

Ortodoncja

W naszym gabinecie leczymy pacjentów dorosłych i dzieci. Stosujemy aparaty stałe i ruchome a także leczenie ortodontyczne nakładkami Clear Alligner.

Wybielanie zębów

W naszym gabinecie oferujemy dwa systemy wybielania zębów:

  • wybielanie systemem Beyond
  • wybielanie nakładkowe

Endodoncja

Leczenie kanałowe to dziedzina stomatologii polegająca na leczeniu tkanek wewnątrz zęba i jego korzenia, lub korzeni.
Polega ona na całkowitym usunięciu nerwu z komory zębowej i kanałów korzeniowych dokładnym, precyzyjnym opracowaniu i wypełnieniu opracowanych kanałów korzeniowych.
Takie postępowanie zapobiega często utracie zęba i umożliwia zachowanie go jeszcze na długi czas w jamie ustnej. Jest to zabieg dużo tańszy i mniej czasochłonny niż usunięcie zęba i zastąpienie go uzupełnieniem protetycznym lub implantem.

Chirurgia

Wykonujemy następujące zabiegi z dziedziny chirurgii stomatologicznej :

  • bezbolesne ekstrakcje zębów, w tym ekstrakcje zatrzymanych trzecich trzonowców, tzw. „zębów mądrości”
  • augmentacje ubytków tkanki kostnej
  • zabiegi resekcji wierzchołków korzeni zębów, hemisekcje, radisekcje
  • plastykę połączenia ustno-zatokowego
  • plastykę dziąsła i kości wyrostka zębodołowego

Zabiegi te są wykonywane w znieczuleniu miejscowym i całkowicie bezbolesne.

Umów wizytę: